Metin2.CREATE_NO_APPROPRIATE_DEVICE Hatası [Denenmiş Kesin Çözüm]

0

Metin2 oyununu sevenlerin birçoğunun başına Metin2.CREATE_NO_APPROPRIATE_DEVICE hatası kesinlikle gelmiştir veya gelmediysede bu konuyu okuduğunuza göre sizde bu hatadan muzdaripsiniz. Evet bende yaklaşık birkaç gün önce Metin2 oyununa başladım bilgisayarım Windows 10 Pro 64 Bit işletim sistemine sahip. Sanırım bununla alakalı ki yukarıdaki hata kodu meydana geliyor. Birçok yöntem denememe rağmen bu erroru sonunda çözmeyi başardım üstelik kalıcı olarak.

Metin2.CREATE_NO_APPROPRIATE_DEVICE

Hat mesajı tam olarak aşağıdaki gibi çıkmakta yönetici olarak çalıştırmayı denedim, uyumluluk ayarlarını değiştirdim, ekran kartı sürücülerini güncelledim hatta metin2’yi komple kaldırıp tekrar kurdum, Windows 10’u güncelledim ve hatta en sonunda bilgisayara format attım fakat bunlar malesef sonuç vermedi.

CREATE NO APPROPRIATE DEVICE - Metin2.CREATE_NO_APPROPRIATE_DEVICE Hatası [Denenmiş Kesin Çözüm]

Metin2.CREATE_NO_APPROPRIATE_DEVICE Hatasını Nasıl Çözdüm ?

Arkadaşların sorunun asıl nedeni ekran çözünürlüğü benim bilgisayarım Intel Core i5 işlemcili ve 1366×768 çözünürlük destekliyor. Çözüm eğer intel işlemcili bilgisayarınız varsa kesinlikle işinize yarayacaktır.

Yapmanız gerekenler;

Öncelikle BURADAKİ linkten İntel Grafik Kontrol Merkezi yazılımını bilgisayarınıza yükleyin.

intel grafik kontrol merkezi - Metin2.CREATE_NO_APPROPRIATE_DEVICE Hatası [Denenmiş Kesin Çözüm]

Ardından indirdiğiniz yerden Başlat diyerek veya Başlat menüsünden uygulamayı bularak çalıştırın.

CREATE NO APPROPRIATE DEVICE 1 - Metin2.CREATE_NO_APPROPRIATE_DEVICE Hatası [Denenmiş Kesin Çözüm]

Yukarıda gösterdiğim şekilde 1. ve 2. Özel yazan yere gelince Özel yazan ekranı aşağıdaki şekilde doldurun. Tamam tuşuna basın ve çözünürlüğü 800×600 olarak seçin. Ardından Evet diyerek onaylayın.

CREATE NO APPROPRIATE DEVICE 2 - Metin2.CREATE_NO_APPROPRIATE_DEVICE Hatası [Denenmiş Kesin Çözüm]

Arkadaşlar işlemler bu kadar bundan sonra ekranınız küçülecektir oyunu 1 kez bu şekilde açın ardından çıkış yapıp 800×600’ü silmeden ekranınızın desteklediği önerilen çözünürlüğü seçin normal bir şekilde Metin2 oynamaya devam edebilirsiniz.

Bu çözüm Windows 10 64 Bit bilgisayarda Intel i5-7200u işlemcili ve Intel HD Graphic 620 ekran kartlı bilgisayarda sorunsuzca çalışmaktadır sorunuz olursa yorum kısmından iletebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.